Superliga 2021

În perioada 01-10 octombrie se va desfășura campionatul național pe echipe Superliga. Echipa clubului nostru va participa pentru a șasea oară în prima divizie a campionatului național de șah pe echipe și pentru a treia oară consecutiv.

În acest an echipa noastră va avea în denumire și numele sponsorului principal

astfel că ne vom numi Verdi.ro – Șah Club Oltenia, căruia îi mulțumim și sperăm că vom avea o colaborare benefică de ambele părți și în viitor.

Mulțumirile noastre se îndreaptă și către ceilalți sponsori:

Hidrosud Craiova ,

Farmacia Jiul Craiova ,

DiniLand Târgoviște .

De asemenea, mulțumim părinților copiilor ce practică șahul la clubul nostru și celorlalți prieteni și suporteri care ne-au ajutat prin redirectarea a 3.5% din impozitul pe venit către club.

Deși pandemia și constrângerile financiare au făcut ca anul acesta să fie încă un an dificil, echipa rămâne una „măr-inimoasă” (ca întotdeauna). Avem mari speranțe că baieții vor face o figură frumoasă (ca întotdeauna) și, deși ne vor ține cu tensiunea ridicată pe perioada competiției (mai ales pe Profesor 🙂 ), în final ne vor face fericiți pe noi, suporterii de acasă.

Lotul echipei Verdi.ro – Șah Club Oltenia Craiova:

 • IM David Gavrilescu
 • FM Mușat Adrian – căpitan
 • IM Andrei Nestor Cioară
 • IM Albert Vajda
 • FM Nicodim-Cosmin Stepanencu
 • CM Iulian Bârzanu
 • NM Adrian Țugui
 • NM Iulian Micu
 • NM George Jiroveanu
 • NM Adrian Prodileanu
 • CM Daniel Kostici